Що призвело до загострення відносин між Huawei та США?

#huawei #usachina #trump

Нью-Йорк (CNN Бізнес) – Протягом останніх десяти років у Huawei були напружені стосунки з США, які досягли кульмінації минулої неділі, коли адміністрація президента Трампа ввела заборону на ведення справ із цією китайською компанією американським корпораціям.

Хоча США давно вже підозрювали Huawei у веденні незаконної діяльності, тим не менш, незрозуміло, що саме зробили Huawei, щоб стати об’єктом цих санкцій. Багатьох людей здивувало введення такої заборони.

У понеділок адміністрація президента Трампа тимчасово трохи послабила тиск на китайську компанію. Втім, це було лише невелике послаблення з метою врахування інтересів невеликої групи американських мережевих провайдерів, які надають послуги у сільській місцевості і використовують обладнання Huawei. Щодо Huawei та більшості американських компаній – для них санкції все ще діють у повному обсязі.

Що ж призвело до такого загострення відносин між Huawei та урядом США?

Торгова війна між США та Китаєм

Сполучені Штати та Китай вже більше року ведуть непросту торгову війну, і Huawei опинилися в самому центрі цього протистояння.

В цій ситуації під час торгових переговорів Huawei можуть використовувати як розмінну монету, адже це величезна китайська компанія в сфері телекомунікацій, яка має амбіції стати лідером міжнародного ринку виробництва смартфонів, і яка є однією з небагатьох компаній, що виготовляють телекомунікаційне 5G обладнання для операторів бездротового зв’язку. За минулий рік продажі Huawei склали 105 мільярдів доларів США, а це більше, ніж у IBM.

Президент Дональд Трамп допустив, що він може послабити санкції проти Huawei у процесі поточних торгових перемовин із Китаєм.

Зв’язки з владою Китаю

У 2012 р., комітет палати представників США з розвідки після проведення розслідування тривалістю один рік опублікував доповідь, згідно з якою Huawei являє собою загрозу безпеці Сполучених Штатів. За результатами доповіді, Huawei та подібна китайська телекомунікаційна компанія ZTE діяли в інтересах уряду Китаю, і тому вони не повинні мати права керувати ключовими елементами інфраструктури США, які контролюють операторів бездротового зв’язку в країні.

Huawei заявляють, що вони працюють незалежно від уряду Китаю, але Сполучені Штати вже давно підозрювали, що компанія веде шпигунську діяльність у тих мережах, які працюють на основі їхніх технологій. Huawei багато разів відкидали обвинувачення у шпіонажі, проте Сполучені Штати проігнорували Huawei і не розглядали їхню кандидатуру під час укладання договорів на постачання послуг широкосмугових та бездротових мереж. До того ж адміністрація президента Трампа спробувала провести на міжнародному рівні кампанію, метою якої була відмова від придбання телекомунікаційного обладнання виробництва Huawei.

Представники компанії відмовилися коментувати цю ситуацію, але неодноразово спростовували наявність зв’язків з урядом Китаю та заперечували твердження, що їхнє обладнання несе загрозу з точки зору безпеки. ZTE також заперечували всі звинувачення, але минулого року погодилися на державний контроль з боку уряду США.


Увага! Переклад наступної частини статті виконаний з використанням машинного перекладу.

Став вподобайку, якщо хочеш, щоб ми переклали її до кінця. 

Статті, що зберуть 100 вподобайок, будуть перекладені нами повністю.


Зв’язки з Іраном

Адміністрація Трампа подала кримінальну справу проти Huawei на початку цього року, стверджуючи, що компанія планує обійти санкції США щодо Ірану.

У рамках цього випадку, Канада затримала головного фінансового директора Huawei Менгу Ваньчжоу. Їй загрожує можлива екстрадиція до Сполучених Штатів.

Huawei нібито обдурила фінансові установи і уряд США щодо свого бізнесу в Ірані. Серед звинувачень проти Huawei, Сполучені Штати стверджують, що засновник Huawei, Рен Женфей, фальшиво сказав ФБР у 2007 році, що компанія не порушує жодного експортного законодавства США і що вона не вела бізнесу безпосередньо з будь-якою іранською компанією.

Huawei не визнав себе винним і спростував обвинувачення. Китай назвав такі звинувачення кампанією з дискредитації. Менг заперечує звинувачення. Рен не прокоментував обвинувачення, але повідомив CNN, що не планує їздити до Сполучених Штатів, де йому можуть засудити обвинувачення.

Звинувачення у крадіжці інтелектуальної власності

Адміністрація Трампа також подала до суду Huawei за те, що та нібито крала комерційні таємниці від T-Mobile (TMUS).

Згідно з федеральним позовом, Huawei протягом багатьох років працювала, щоб вкрасти власну технологію тестування T-Mobile, відому як “Tappy”. Huawei поставляє телефони T-Mobile, і має доступ до деякої інформації про Tappy в зв’язку з цими відносинами, як вказано в позові. Працівників компанії нібито попросили надіслати інформацію, таку як фотографії, вимірювання та серійні номери різних компонентів.

Уряд США стверджує, що керівництво Huawei пообіцяло бонуси співробітникам, які збирали конфіденційну інформацію про конкурентів.

Huawei не визнав себе винним, і також заперечив звинувачення в цьому випадку.

Битва за майбутнє технологій

Технології Huawei мають важливе значення для майбутнього 5G, технології, де Сполучені Штати відчайдушно прагнуть домінувати.

Huawei є лідером 5G, що надає технологію, що підтримує розгортання 5G бездротових мереж. Єдиними істотними конкурентами є Nokia і Ericsson, а Huawei – набагато більша компанія, здатна забезпечити технологію швидше і дешевше.

Хоча Сполучені Штати в основному уникали мережевих технологій Huawei, вони залишаються поширеними в сільських районах Америки. Huawei також глибоко закріпились в Європі, Азії та інших регіонах.

Сполучені Штати прагнуть забезпечити, щоб їх телекомунікаційні компанії відігравали передову роль в нових технологіях. 5G міг би допомогти вступити в наступну хвилю технологій, що змінюють економіку, включаючи автомобілі без водія.

Надія на майбутнє?

Незважаючи на недавній тупик між Huawei і Сполученими Штатами, попередня сутичка між адміністрацією Трампа і китайською технологічною компанією показує потенційний шлях вперед для Huawei.

У квітні 2018 року, Міністерство торгівлі США повідомило, що ZTE брехав американським чиновникам про покарання співробітників, які порушили санкції США проти Північної Кореї та Ірану. Сполучені Штати заборонили американським компаніям продавати комплектуючі для ZTE, перешкоджаючи тому, щоб компанія купувала чіпи і скло від своїх ключових постачальників.

Проте через місяць Трамп сказав, що особисто працюватиме з китайським президентом Сі Цзіньпіном, щоб змусити ZTE “повернутися до бізнесу, швидко”. Він сказав, що американське покарання коштує занадто багато робочих місць у Китаї. Адміністрація Трампа скасувала ці санкції у липні після того, як ZTE погодилася на нагляд.

Якщо адміністрація Трампа використовує Huawei – набагато більшу компанію, ніж ZTE – як подібну розмінну монету в торгівлі з Китаєм, то вона може вимагати політичних поступок від Китаю в обмін на послаблення обмежень на компанію.

Huawei, однак, не чекає, поки дві країни вирішать цю проблему. Huawei подала до суду на уряд США у березні, щоб протистояти зусиллям Америки щодо стримування свого глобального впливу. Чиновники уряду США не коментували цю справу.

Оригінал статті