Чорнобиль: Коли Чорнобиль стане безпечним для проживання людей?

#Chernobyl #halflife #catastrophe

«Чорнобиль» — це епічний міні-серіал в жанрі історичної драми виробництва Sky Atlantic та HBO, який усі зараз обговорюють. Внаслідок трагедії на ЧАЕС сусіднє місто Прип’ять було повністю евакуйовано. Але коли ж територія навколо Чорнобиля знову стане безпечною для проживання людей? У цій статті ми розповімо все, що вам необхідно знати.

На жаль, серіал «Чорнобиль» сьогодні завершився (Вівторок, 4 червня), коли ввечері на британському телеканалі SkyAtlantic показали останню 5 серію . Якщо ви щось пропустили, то весь серіал можна переглянути на NOW TV. Серіал у художньому оформленні екранізує трагедію на Чорнобильській атомній станції в Україні за часів Радянського Союзу. 26 квітня 1986 р. четвертий реактор ЧАЕС вибухнув, чим майже призвів до знищення частини Європи та самого Радянського Союзу. Кількість загиблих людей внаслідок катастрофи, згідно з радянською версією, складає 31 особу, але вважається, що ця цифра насправді складає тисячі, якщо не мільйони загиблих внаслідок радіоактивного ураження.

Коли Чорнобиль знову стане безпечним для проживання людей?

Експерти вважають, що територія навколо ЧАЕС буде непридатною для проживання людей як мінімум впродовж 20000 років. 

Період у 20000 років відноситься саме до території навколо атомної електростанції.

Згідно з оцінкою деяких експертів, територія зони відчуження вважається непридатною для проживання впродовж ще як мінімум 3000 років.

Тим не менш, рівень радіоактивності у різних місцях відрізняється, тому дуже важко визначити конкретний термін, коли Чорнобиль знову стане безпечним для проживання людей.

Територія залишається небезпечною через те, що радіоактивні елементи реактора розповсюдилися по великій території та продовжують випромінювати радіацію навіть сьогодні. 

Інколи цю трагедію порівнюють з вибухом атомної бомби у Хіросімі у серпні 1945 р., проте в Хіросімі зараз можна безпечно проживати.

Увага! Переклад наступної частини статті виконаний з використанням машинного перекладу.

Став вподобайку, якщо хочеш, щоб ми переклали її до кінця. 

Статті, що зберуть 100 вподобайок, будуть перекладені нами повністю.

Це пояснюється тим, що радіаційні ефекти від вибуху атомної бомби швидко розсіюються в повітрі і замість цього пошкодження здійснюється одним величезним вибухом.

Через 36 годин після інциденту було евакуйовано всі 50 тис. осіб, що проживають у сусідньому місті Прип’яті.

Для багатьох евакуація була надто пізно, оскільки вони були негайно піддані довгостроковому впливу радіоактивності на здоров’я.

В околицях Чорнобиля було створено зону відчуження понад 1000 квадратних миль.

Люди продовжують жити в зоні відчуження, яка протягнулася аж до сусідньої держави-сателіта – Білорусі.

За інформацією Newsweek, люди, які проживають у зоні відчуження в Білорусі, отримують доступ до безкоштовної медичної допомоги та електроенергії.

Чи можна відвідати Чорнобиль?

Місто Прип’ять стало туристичною точкою, але з 1986 року там ніхто не жив.

Журналісти та туристи опублікували в Інтернеті фотографії занедбаного міста, включаючи зображення покинутих квартир, парку розваг, шкіл і лікарень.

В даний час там процвітають популяції оленів, вовків, бобрів, кабанів та інших тварин, що живуть у лісах Чорнобиля, і очікується, що вони матимуть високий рівень радіації.

Область Чорнобиля була відкрита для туристів у лютому 2011 року, але поїздки туди були припинені в червні того ж року.

Чорнобиль не відкривався знову аж до 2013 року разом з сусіднім містом Прип’ять.

Щоб увійти до зони відчуження, ви повинні піти на контрольовану екскурсію та пройти тестування на випромінювання.

Зона відчуження все ще залишається на місці навколо ядерного реактора, який покритий знову встановленим саркофагом для утримання випромінювання.

Оригінал статті