SpaceX готуються до запуску перших 60 супутників, які будуть роздавати інтернет із космосу

spacex потужності

Нью-Йорк (CNN Бізнес) – SpaceX хочуть роздавати дешевий і швидкісний інтернет по всій планеті. Саме зараз вони готуються здійснити перший важливий крок у напрямку реалізації свого проекту.

Ракетобудівна компанія Ілона Маска спробує доставити партію з 60 супутників на низьку земну орбіту, це буде перша партія із мега-сузір’я супутників, яке SpaceX називають Starlink. Запуск носія може відбутися вже на наступному тижні.

Спочатку запуск був запланований на ніч середи, але сильні вітри у верхніх шарах атмосфери призвели до перенесення дати запуску на один день. У четвер SpaceX написали у твіттері, що запуск перенесено ще на один тиждень, оскільки вони хочуть «оновити програмне забезпечення супутників та ще раз тричі все перевірити».

Запланована місія це лише невелика частина того, що за задумом SpaceX в підсумку перетвориться на грандіозний проект – групу із потенційно тисяч супутників, що обертаються навколо Землі, і які згідно бачення компанії, можуть поступово зробити доступним недорогий інтернет для значної частини населення планети, які ще не мають доступу до нього.

Якщо у четвер у SpaceX все пройде успішно, то такий запуск буде позначати найбільше випробування для будь-якої компанії, які пробували реалізувати такий проект до цього моменту. Це навіть зможе надати SpaceX перевагу перед їх конкурентами, такими як Amazon та OneWeb (яким допомагають SoftBank), і кожна з яких хоче створити своє власне сузір’я супутників, що будуть роздавати інтернет.

Проект знаходиться все ще на початковій стадії. Під час конференц-дзвінка у середу, Маск повідомив журналістам, що супутники у першій партії будуть ідентичними до тих, що випускаються у масове виробництво. Єдина відсутня у них функція, це здатність обмінюватись інформацією один з одним під час перебування на орбіті.

«Ці супутники містять багато нових технологій, тому цілком можливо, що деякі з них не будуть працювати», повідомив Маск, а потім додав, що є «невелика ймовірність», що жоден з них не буде працювати взагалі.

Маск також відзначив, що SpaceX повинні будуть здійснити ще шість таких місій, перш ніж Starlink зможе забезпечувати стабільне інтернет покриття для невеликих ділянок планети. Для того, щоб задовольнити потреби значної частини населення світу, компанії необхідно буде здійснити 12 таких запусків, підсумував Маск.

Доставити та запустити в роботу повне сузір’я супутників, скоріш за все, буде коштувати мільярди доларів, і Маск признався, що такі спроби вже призвели інші компанії до банкротства, наприклад, супутниковий оператор Iridium. Тим не менш, у відповідь на запитання про фінансування SpaceX, він відповів, що компанія має «достатньо капіталу» для реалізації своїх планів. Маск також додав, що остання кампанія SpaceX по залученню капіталу привернула «більше інтересу ніж ми очікували». У квітні компанія ставила перед собою ціль зібрати приблизно 400 мільйонів доларів США.


Увага! Переклад наступної частини статті виконаний з використанням машинного перекладу.

Став вподобайку, якщо хочеш, щоб ми переклали її до кінця. 

Статті, що зберуть 100 вподобайок, будуть перекладені нами повністю.


Прямо зараз, інтернет в основному доставляється через бездротові стільникові башти або кабелі, направлені до вашого будинку або офісу. Це залишає надзвичайно сільські або бідні громади без дешевого доступу до інтернету. Існують варіанти супутникового Інтернету, але ці послуги є повільними, дорогими або ненадійними. (Wi-Fi, який ви отримуєте на борту трансатлантичного рейсу, наприклад, доставляється зі супутників.)

Найбільші проблеми із супутниковим інтернет-сервісом зараз є те, що вони занадто дорогі для звичайних споживачів, а супутники так далеко від Землі, що вони мають дратуючий час затримки епохи dial-up зв’язку.

SpaceX є однією з декількох компаній, які хочуть переглянути доставку Інтернету. Ідея полягає в тому, щоб поставити маленькі супутники, які залишаються на орбіті набагато ближче до дому. На низькій орбіті Землі, однак, супутники надзвичайно швидко розпливаються по небу – саме тому потрібна величезне “мега-сузір’я”, щоб покрити нижню висоту і уникнути перерв у обслуговуванні.

SpaceX має конкуренцію з боку інших компаній, які активно фінансуються. OneWeb і Amazon – великі, але є й менш відомі компанії, як LeoSat і Telesat.

Amazon (AMZN) оприлюднила свої плани проектів компанії Kuiper минулого місяця. А суперник OneWeb, який приваблює мільярди інвестицій від компаній, включаючи SoftBank (SFBTF) і Qualcomm (QCOM), вже має перші шість супутників свого сузір’я.

Успішний запуск у четвер “безсумнівно поставить SpaceX у провідну позицію”, сказала Шагун Сахдева, аналітик у Northern Sky Research.

Але Сахдева поставила питання про те, чи доцільно для SpaceX планувати сузір’я супутників, які могли б в кінцевому підсумку скласти 12 000.

Вона очікує, що компанія досягне переломної точки, коли розгортання нових супутників більше не буде потрібно. Наприклад, компанія не отримає великої вигоди від надання повного охоплення океанів.

“Важливо визнати, де” витрати починають перевищувати переваги “, – написала вона в недавньому звіті.

Автор: Джекі Воттлз (Jackie Wattles), CNN Бізнес

Оригінал статті